Mogherini mbërrin në Tiranë, takohet me Metën

Publikuar tek: politike, më 19:59 03-03-2016 Mogherini mbërrin në Tiranë, takohet me Metën

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për politikën e jashtme, Federica Mogherini ka mbërritur në Tiranë dhe takimin e parë po e zhvillon me kryetarin e Kuvendit, Ilir Metën.

Mogherini dhe Meta ndodhen në ambientetet e Kryesisë së Kuvendit dhe temë e diskutimeve do të jenë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Më pas, zyrtarja e BE-së do të mbajë një fjalë në Kuvendin e Shqipërisë si dhe do të zhvillojë takime me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Bujar Nishani. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010185956954956
array(1) { ["section"]=> string(50) "mogherini-mberrin-ne-tirane-takohet-me-meten-34145" }