Moikom Zeqo i dhuron 100 libra bibliotekës “Musine Kokalari” në Tiranë

Publikuar tek: kulture-art, më 14:48 17-01-2018 Moikom Zeqo i dhuron 100 libra bibliotekës “Musine Kokalari” në Tiranë

Arkeologu dhe krijuesi letrar, mjeshtri i madh Moikom Zeqo i ka dhuruar ditën e sotme rreth 100 libra, bibliotekës publike “Musine Kokalari”, e cila ndodhet në njësinë 7 në kryeqytet.

Biblioteka e cila u inagurua vetëm 4 ditë më parë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duke u kthyer nga një magazinë librash në një ambjent modern leximi, sot gëzon 100 libra të rinj nga biblioteka personale e Moikom Zeqos.

Zeqo falenderoi kryebashkiakun Veliaj, drejtoreshën e Rinisë në Bashkinë e Tiranës  Aspasiana Kerxhalli, administratoren e njësisë nr. 7 Gjinovefa Kadria si dhe stafin e “Knouledge Is Power”.

o1.jpg

o2.jpg

o3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020840883255005
array(1) { ["section"]=> string(75) "moikom-zeqo-i-dhuron-100-libra-bibliotekes-musine-kokalari-ne-tirane-106904" }