Moment i jashtëzakonshëm në Kuvend/ Beqaj iu thotë deputetëve ‘’Kafshë’’, ja përgjigja e demokratëve

Publikuar tek: politike, më 12:10 05-11-2015 Moment i jashtëzakonshëm në Kuvend/ Beqaj iu thotë deputetëve ‘’Kafshë’’, ja përgjigja e demokratëve

Tensionohet situata në Kuvend. Një fjalë e përdorur pa mikrofon nga ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj nervozon demokratët.  Deputetja Albina Deda e revoltuar për fyerjen e Beqajt i ka kthyer një përgjigje të prerë duke i thënë që të ketë kujdes, sepse deputetët vijnë nga familje e zona të nderuara dhe nuk janë kafshë.

Menjëherë demokratët kanë kërkuar ndërprerjen e seancës dhe mbledhjen e byrosë së Kuvendit për të përjashtuar Ilir Beqajn.

 

Debati i Plotë

Beqaj: (Pa mikrofon), Pretendime nga deputetët e opozitës se ofendoi me fjalën’’Kafshë’’

Deda: Ne jemi njerëz të respektuar këtu, vijmë nga familje dhe zona të nderuara. Kryeministri na quan dele, por nuk jemi kafshë. Ti je ministri ‘’Intech

Tabaku: Fjala ‘’Kafshë’, nuk besoj se është e lejueshme për askënd. Kërkojmë ndërprerje dhe mbledhjen e byrosë.

Topalli: Këtu ka ndodhur një ofendim që nuk ka ndodhur në 25 vite demokraci. Të mblidhet byroja për përjashtimin e  deputetit. Të ndërpresim seancën.

Spaho: Ndërpresim seancën për 10 minuta

Tahiri: (Nuk dihet se çfarë, por flet pa mikrofon)

Spaho: Jo jam te kushërinjtë e tu në Vlorë, te vëllezërit Habilaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020997047424316
array(1) { ["section"]=> string(100) "moment-i-jashtezakonshem-ne-kuvend-beqaj-iu-thote-deputeteve-kafshe-ja-pergjigja-e-demokrateve-24719" }