Momenti i sherrit mes Milena Haritos dhe Çim Pekës, gazetari: Ti je e Enver Hoxhës, je e paturpshme (Video)

Publikuar tek: politike, më 09:15 16-03-2016

Ministrja Inovacionit, Milena Harito, është përplasur ditën e djeshme me gazetarin Çim Peka gjatë emisionit “Opinion” ku duke iu rreferuar ligjit të vitit 2009, Harito i është drejtuar gazetarit duke i thënë “Ja se çfarë thotë ligji i qeverisë tuaj”

Por duket se kaq ka mjaftuar që gazetari Çim Peka të mos vijojë me diskutimet për etikën e medias, por të replikojë për disa minuta gjatë emisionit.

Peka: Si nuk ke turp. Dhe kërkon dinjitet pastaj. Kur kam qenë unë pjesë e qeverisjes? Nëse ke ardhur këtu të flasësh si Rama… Dhe pastaj kërkoni dinjitet.

Harito: Mesa di unë vëllai yt ka qenë zv/ministër…

Peka: Edhe çfarë pastaj?! Nëse i bie kështu, ti atëhere je Enver Hoxha, nëse merremi me familjarët. Turp, kjo është ministre dhe kjo do bëj ligjin.

Peka: Dhe kërkon dinjitet pastaj, dhe kjo ëhstë ministre, do bëjë ligjin për etikën e medias.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010308027267456
array(1) { ["section"]=> string(108) "momenti-i-sherrit-mes-milena-haritos-dhe-cim-pekes-gazetari-ti-je-e-enver-hoxhes-je-e-paturpshme-video-35213" }