Momenti i shpërthimit në Parlamentin Turk, deputetët në panik (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:53 16-07-2016

Ky është pikërisht momenti i shpërthimit në Parlamentin Turk, gjatë zhvillimit të grushtit të shtetit.

Nga video shihet qartë që deputetët janë duke folur, por i kap paniku nga zhurma e shpërthimit.

Bilanci i grushtit të shtetit është i rëndë: 60 persona të vrarë, 150 të plagosur, 754 ushtarakë të përfshirë, 336 të arrestuar, 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë të shkarkuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si u shpëtua shefi i Shtabit të Përgjithshëm turk, ministri i Brendshëm shkarkon 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë
Kryeministri turk lë të hapur mundësinë e rikthimit të dënimit me vdekje, gazetarët denoncojnë ‘’Live’’ dhunën ndaj tyre »
Article Logic
Execution time: 0.01052713394165
array(1) { ["section"]=> string(72) "momenti-i-shperthimit-ne-parlamentin-turk-deputetet-ne-panik-video-46782" }