Momenti i tmerrshëm kur makina goditet nga raketa në Mariupol (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:49 25-01-2015 Momenti i tmerrshëm kur makina goditet nga raketa në Mariupol (Video)

Në Mariupol të Ukrainës janë duke u zhvilluar luftime të ashpra midis ushtrisë vendase dhe militantëve pro-rus të mbështetur nga Moska.

Në youtubë është publikuar një video ku shihet moment kur një makinë në lëvizje goditet nga një raketë.

Të shtunën raketat e separatistëve rus kanë vrarë të paktën 30 banorë të këtij qyteti, ndërsa situata e tensionuar midis dy palëve nuk duket drejt normalizimit. 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010725021362305
array(1) { ["section"]=> string(72) "momenti-i-tmerrshem-kur-makina-goditet-nga-raketa-ne-mariupol-video-1456" }