Momenti kur Buffon shpërthen në të qara (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 07:45 03-07-2016

Ky është momenti kur portieri i Italisë, Gianluigi Buffon shpërthen në të qara pas eleminimit të Italisë nga Gjermania me penallti.

Në 18 penallti të marra në total, 11 shkuan në rrjetë dhe 7 u gjuajtën jashtë apo u pritën nga portierët. Gjermania arriti të realizojë 6 herë, ndërsa Italia 5.

Shikoni përjetimet e Buffon në këtë video.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031166076660156
array(1) { ["section"]=> string(51) "momenti-kur-buffon-shperthen-ne-te-qara-video-45365" }