Momenti kur disa fshatarë të mirë shpëtojnë leopardin nga mbytja në pus (Video)

Publikuar tek: bota, më 22:16 04-08-2016 Momenti kur disa fshatarë të mirë shpëtojnë leopardin nga mbytja në pus (Video)

Një grup fshatarësh janë bërë bashkë për të shpëtuar një leopard që kishte rënë në një pus të gjerë dhe të thellë në Indi.

Video tregon momentin dramatik kur fshatarët ulin në pusin 18 metra të thellë një kafaz të improvizuar. Ngjarja ka ndodhur të shtunën në fshatin Pimpalgaon Siddhanath të Indisë.

Pas ekzaminimeve me ndihmën e Wildlife Sos, rezultoi se leopardi ishte një femër 4 vjeçare, në gjendje të mirë shëndetësore. Ajo u lëshua sërish në pyll.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mposhti kancerin dhe bleu një biletë lotarie për ta festuar, fitoi 61 milion paund
Obamën e pyesin për pretendimin e Trump se janë “manipuluar zgjedhjet”, jep përgjigje brilante »
Article Logic
Execution time: 0.011026859283447
array(1) { ["section"]=> string(83) "momenti-kur-disa-fshatare-te-mire-shpetojne-leopardin-nga-mbytja-ne-pus-video-48805" }