Momenti kur pallati shembet nga tërmeti 6.6 ballë në Izmir, banorët vrapojnë të frikësuar (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:58 30-10-2020 Momenti kur pallati shembet nga tërmeti 6.6 ballë në Izmir, banorët vrapojnë të frikësuar (VIDEO) Momenti kur shembet pallati ne Izmir

Në pamjet e mësipërme shihet momenti kur një pallat në Izmir shembet nga tërmeti i fortë 6.6 ballë i shkallës rihter, që goditi vendin 1 orë më parë.

Sipas të dhënave paraprake, raportohet se pas rënies së tërmetit deti është tërhequr disa metra dhe ka vërshuar vetëm pak minuta më parë në qytetin Seferihisar të Turqisë. Ndërkohë, jo zyrtarisht bëhet me dije se janë plagosur 4 qytetarë.

6 ndërtesa janë shembur deri tani sipas ministrit të Brendshëm turk Süleyman Soylu, ndërkohë që mediat thonë se deri në këto momente ka shkuar të paktën në 20. Lëkundjet raportohen se kanë zgjatur nga 40 – 50 sekonda.

Lexo edhe: Tërmeti shkakton CUNAMI

Lexo edhe: Tërmeti 7 ballë shemb ndërtesat

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmeti shkakton CUNAMI, uji i detit vërshon në qytetin turk (VIDEO)
"Përplasja e Qytetërimeve e Macron është e gabuar", si presidenti francez po përpiqet për t’u rizgjedhur »
Article Logic
Execution time: 0.011332988739014
array(1) { ["section"]=> string(100) "momenti-kur-pallati-shembet-nga-termeti-6-6-balle-ne-izmir-banoret-vrapojne-nen-rrenoja-video-225786" }