MOMENTI PIKANT/ I gjithë stadiumi oshëtiu ‘Rama ik’, por shikoni si i priti kryeministri këto thirrje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 07:58 18-11-2019 MOMENTI PIKANT/ I gjithë stadiumi oshëtiu ‘Rama ik’, por shikoni si i priti kryeministri këto thirrje

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në stadiumin “Air Albania” ku u zhvillua ndeshja Shqipëri-Francë.

Pak minuta para ndeshjes i gjithë stadium oshëtiu nga thirrjet “Rama ik” në kor, por teksa kamerat po tentonin të kapnin thirrjet, ajo që mbeti pa u parë ishte reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Ish-lideri Sali Berisha ka publikuar një foto të kreut të qeverisë në stadium, ndërsa thotë se u struk në momentin që tifozët kuq e zi brohorisnin në kor.

“Edvin Mafia e pesoj si Çaushesku.Ai struket i tmerruar kur stadiumi çahej dhe ushtonte nga thirrjet e 20000 tifozeve “Rama Ik” duke perseritur thirrjet e rumuneve per Çausheskun ne dhjetor te vitit 1989. Nderim Tifozeve Kuq e Zi! E tmerruan Zografin Bis!! Sb”, shkruan Berisha në Facebook krahas fotos së kryeministrit, i cili duket i vrenjtur në fytyrë.

sfghk.png

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075910091400146
array(1) { ["section"]=> string(104) "momenti-pikant-i-gjithe-stadiumi-oshetiu-rama-ik-por-shikoni-si-i-priti-kryeministri-keto-thirrje-186261" }