Monedhat virtuale po tronditen, humbje të mëdha: Ja zhvillimet e fundit

Publikuar tek: ekonomi, më 18:38 16-01-2018 Monedhat virtuale po tronditen, humbje të mëdha: Ja zhvillimet e fundit

Paratë virtuale si Bitcoin, Ethereum, Ripple dhe Litecoin po pësojnë rënie të drastike që prej ditës së hënë duke humbur më shumë se 166 miliardë dollarë në vlerën e tregut.

Ekspertët ia vënë fajin rënies së vëllimit të tregtimit në Korenë e Veriut dhe Japoni.

CEO më i vjetër i Bitcoin thotë se sistemi i monedhës virtuale po tronditet nga numri i madh i përdoruesve të rinj.

Kanadaja mund të bëhet kryeqyteti i minierave të Bitcoin në botë ndërsa Kina po bie çdo ditë e më tepër, kjo pasi njësitë në Kebek kanë kapacitet të tepërt të energjisë.

Vende të tjera si Kazakistani dhe Venezuela thuhet se janë duke tërhequr “minatorë” të monedhës virtuale. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri Ahmetaj letër bizneseve: Si të përfitoni nga shërbimet e reja lehtësuese
»
Article Logic
Execution time: 0.011290073394775
array(1) { ["section"]=> string(76) "monedhat-virtuale-po-tronditen-humbje-te-medha-ja-zhvillimet-e-fundit-106798" }