Monika Kryemadhi homazhe te ‘Varrezat e Dëshmorëve’: Nëna Shqipëri është jeta e çdo shqiptari

Publikuar tek: politike, më 11:15 29-11-2020 Monika Kryemadhi homazhe te ‘Varrezat e Dëshmorëve’: Nëna Shqipëri është jeta e çdo shqiptari

Kryetarja Monika Kryemadhi ditën e sotme ka mbajtur homazhe në ‘Varrezat e Dëshmorëve', për 29 Nëntorin që shënon 76-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë.

Kryemadhi ka dorëzuar kurorën në enmër të LSI-së.

Pas homazheve ajo ka dhënë një deklaratë për median ku është shprehur se dueht të ringrejmë pasionin dhe dashurinë për vendin, teksa shprehet se nuk duhet të përsëriten gabimet e të shkuarës.

“Është më e pakta që mund të bëjmë sot në emër të LSI për të vendosur një kurorë për gjakun e derdhur të 28 mijë vajza e djemëve që luftuan për Çlirimin e Shqipërisë, por ajo që është më e rëndësishëm është se nëna Shqipëri është jeta e çdo shqiptari.  Është e rëndësishme dëshira pasionante dhe dashuria për vendin, për flamurin dhe atdheun. Në këtë ditë përkujtimore është ditë që duhet të rrënjoset që mos bëjmë gabimet që kemi bërë, të ringrejmë pasionin dhe dashurinë për vendin. Lavdi Dëshmorëve!,” tha Kryemadhi ndër të tjera.

Screenshot_15.pngScreenshot_16.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dita e Çlirimit të Shqipërisë, Ambasada Amerikane përcjell mesazhin e veçantë përmes vargjeve të Naim Frashërit
Veliaj pret tenorin kosovar Ramë Lahaj: Në këtë kohë kemi nevojë për inkurajim dhe forcë »
Article Logic
Execution time: 0.011576175689697
array(1) { ["section"]=> string(97) "monika-kryemadhi-homazhe-te-varrezat-e-deshmoreve-nena-shqiperi-eshte-jeta-e-cdo-shqiptari-229509" }