Monika Kryemadhi takon simbolin e përmbysjes së komunizmit në Poloni: Diktaturat mposhten, qofshin edhe të forta në dukje

Publikuar tek: politike, më 21:46 16-11-2019 Monika Kryemadhi takon simbolin e përmbysjes së komunizmit në Poloni: Diktaturat mposhten, qofshin edhe të forta në dukje Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me liderin e Solidarnos Lech Valesa

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi gjatë qëndrimit në SHBA, ka takuar dhe liderin e lëvizjes Solidarnos Lech Valesa, kryengritjes që i dha fund regjimit komunist në Poloni.

Kryemadhi ka shpërndarë në profilin e saj foton me liderin e Solidarnos Lech Valesa, ndërsa thotë se ai është shembulli që tregon se diktaturat përmbysen edhe nëse duken të forta në aparencë.

“Takim shumë i veçantë me Lech Valesa.

Me simbolin e përmbysjes së komunizmit në Poloni, drejtuesin e sindikatave Solidarnosh dhe ish Presidentin e Polonisë.

Një shembull i jashtëzakonshëm se si përmbysen diktaturat qofshin edhe të forta në aparencë”, shkruan Kryemadhi krah fotos me Valesan, ndërsa e qeshur diçka i thotë ish-presidentit të Polonisë.

76912995_2449377191841675_8572125239524196352_o.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027507066726685
array(1) { ["section"]=> string(126) "monika-kryemadhi-takon-simbolin-e-permbysjes-se-komunizmit-ne-poloni-diktaturat-mposhten-qofshin-edhe-te-forta-ne-dukje-186134" }