Monika Kryemadhi: Taksa e sheshtë është propozuar për herë të parë nga LSI dhe u aplikua nga PD, qytetarët kanë problem varfërinë dhe shpopullimin

Publikuar tek: politike, më 21:15 26-01-2021 Monika Kryemadhi: Taksa e sheshtë është propozuar për herë të parë nga LSI dhe u aplikua nga PD, qytetarët kanë problem varfërinë dhe shpopullimin Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur për programin e partisë së saj në emisionin “Real Story”, ku u ndal te taksa e sheshtë 9%.

Ajo u shpreh se për herë të parë taksa e sheshtë është propozuar nga LSI në vitin 2004 dhe u aplikua nga PD në vitin 2005, ndërsa shtoi se kjo taksë solli rritje ekonomike.

Sipas saj, 3 problemet kryesore që shqiptarët kanë janë varfëria, humbja e vendeve të punës dhe shpopullimi.

“Për herë të parë taksa e sheshtë është propozuar nga LSI, dhe më pas në vitin 2005 Partia Demokratike e aplikoi. Taksa e sheshtë solli një formalitet të ekonomisë por edhe një rritje ekonomike. Njerëzit kanë problem varfërinë, humbjen e vendit të punës dhe shpopullimin. Ne e kemi patur shumë të thjeshtë të vendosim 5 prioritete”, tha Kryemadhi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Twitter përjashton Genc Pollon, ja shkelja që i kushtoi llogarinë në rrjetin social
Astrit Patozi zbulon qarkun se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit »
Article Logic
Execution time: 0.012058973312378
array(1) { ["section"]=> string(151) "monika-kryemadhi-taksa-e-sheshte-eshte-propozuar-per-here-te-pare-nga-lsi-dhe-u-aplikua-nga-pd-qytetaret-kane-problem-varferine-dhe-shpopullimin-236521" }