Monika Lewinsky flet për aferën me Bill Clinton: Isha 22 vjeç, pendohem akoma për gabimin që bëra

Publikuar tek: bota, më 09:11 26-10-2016 Monika Lewinsky flet për aferën me Bill Clinton: Isha 22 vjeç, pendohem akoma për gabimin që bëra Monika Levinski duke folur para auditorit ne Sydney

“Në moshën 22 vjeçare u dashurova me shefin tim dhe në 24 vite mësova që të përballem me konseguencat. Nuk kalon asnjë ditë që nuk më kthehet në mendje ky gabim dhe ndjej pafundësisht keqardhje për atë gabim”. 

Ajo që flet sipas ANSA, është Monica Lewinsky, ish stazhistja e Shtëpisë së Bardhë, protagoniste e skandalit që në fund të viteve ’90 gati sa nuk e bëri Bill Klintonin të humbte presidencën.

Duke folur në Sidnei në konferencën e Shoqatave Australiane për Këshillime Kombëtare, Lewinsky rikujton vitet e fyerjeve që thuajse e çuan edhe drejt vetëvrasjes. Tani, kontribuon me këshillat e saj dhe eksperiencat personale në një fushatë për problemet e cyberbullismit.

Dhe kjo është një ndjejë e kërkesë faji për atë që ndodhi në Shtëpinë e Bardhë pak ditë përpara zgjedhjeve presidenciale në USA, çka nuk do ti bëjë qefin kandidates Hillary Clinton. Ish-stazhistja, tashmë 43 vjeç ka kujtuar eksperiencën me ish presidentin. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010653972625732
array(1) { ["section"]=> string(101) "monika-lewinsky-flet-per-aferen-me-bill-clinton-isha-22-vjec-pendohem-akoma-per-gabimin-qe-bera-57415" }