Monitorimi i parcelave me kanabis, Italia vë në dispozicion një avion

Publikuar tek: aktualitet, më 18:38 18-05-2015 Monitorimi i parcelave me kanabis, Italia vë në dispozicion një avion

Është zhvilluar sot në ambientet e Drejtorisë së Policisë të Shtetit një takim midis përfaqësuesve të Ministrisë së Brendshme Italiane, Policisë së Shtetit dhe Komandës së Përgjithshme të Guardia di Finanza, me synim përcaktimin e modaliteteve për zhvillimin e misionit të monitorimit nga ajri me avionë të posaçëm për identifikimin e sipërfaqeve të kultivuara me bimë narkotike kanabis sativa.

Nё fokus tё këtij takimi ishte përcaktimi i modaliteteve tё monitorimit tё territorit pёrmes avionit tё posaçëm vёnё nё dispozicion nga Policia Italiane, masat pёr kontrollin  e territorit pas identifikimit tё sipёrfaqeve tё kultivuara, me qёllim asgjësimin e tyre, mënyra e raportimit tё pёrbashkёt pёr rezultatet, si dhe diskutimi mbi masat e sigurisё gjatё operacionit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kontrolli i ministrit Naço, i heq licencën noterit Shaban Gjoka
Maratona e Alpha Bank për autizmin në Parkun e Liqenit Artificial »
Article Logic
Execution time: 0.011198997497559
array(1) { ["section"]=> string(74) "monitorimi-i-parcelave-me-kanabis-italia-ve-ne-dispozicion-nje-avion-11428" }