monumenti i lushnjes

Publikuar tek: foto-e-dites, më 13:00 21-01-2015 monumenti i lushnjes

Sot në qendër të qytetit të Lushnjes është vendosur monumenti i Shqiponjës së Artë, në përkujtim të 95 vjetorit të Kongresit të Lushnjes mbajtur në vitin 1920. Monumenti pritet të inaugurohet nga personalitetet më të larta në vend dhe pushtetarët vendorë e komunitetet fetare

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096099376678467
array(1) { ["section"]=> string(25) "monumenti-i-lushnjes-1091" }