Morën 35 mijë euro, rebelët libianë lirojnë anijen shqiptare ‘Envi’

Publikuar tek: aktualitet, më 23:43 21-10-2017 Morën 35 mijë euro, rebelët libianë lirojnë anijen shqiptare ‘Envi’

Rebelët në Libi kanë liruar anijen shqiptare të cilën e rrëmbyen rreth një muaj më parë dhe e përdorën për transportimin e klandestinëve.

Kapiteneria e Durrësit konfirmon lirimin e anijes “Envi 2” rreth orës 19:30 nga brigjet libiane dhe pritet të mbërrijë në ujërat shqiptare.

Mësohet se anija është liruar pas kryerjes së pagesës prej 35 mijë eurosh, shumë e këkruar nga rebelët libianë.

Pjesë e ekuipazhit të saj ishin edhe 5 shqiptarë të cilët raportohet të jenë pa lëndime.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094881057739258
array(1) { ["section"]=> string(70) "moren-35-mije-euro-rebelet-libiane-lirojne-anijen-shqiptare-envi-96742" }