Mori 5 milion lekë për të shitur kafe në burg, bashkë me drejtorin e 313-ës, lirohet nga qelia shefi Logjistikës Florin Ahmetaj

Publikuar tek: aktualitet, më 11:51 22-02-2021 Mori 5 milion lekë për të shitur kafe në burg, bashkë me drejtorin e 313-ës, lirohet nga qelia shefi Logjistikës Florin Ahmetaj Ish-drejtori i 313 Eduard Strugaj

Florin Ahmetaj, shef i Logjistikës në Burgun 313 në Tiranë, është liruar nga qelia ku qëndronte prej disa muajsh. Ai u arrestua bashkë me drejtorin e burgut Eduart Strugaj, për veprën penale të korrupsionit.

Këta tre shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin i kanë marrë shtetasit Ilirian Paço një shumë prej më shumë se 5 milion lekësh në këmbim që ky i fundit të fuste në Burgun 313 disa makineta për kafe.

Operacioni u krye në prill të vitit të kaluar, ndërsa në dhjetor 2020 SPAK mbylli hetimet dhe mori si të pandehur drejtorin e burgut Eduart Strugaj, shefin e Logjistikës Florin Ahmetaj dhe biznesmenin Ervin Kumbulla.

Në janar të viti 2021, GJKKO ia riktheu sërish SPAK dosjen për ish-drejtorin e 313 dhe shefit të Logjistikës, për të plotësuar hetimet. Por, sot mësohet se Florin Ahemtaj është liruar nga qelia.

Më herët, Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar liroi nga burgu edhe ish-drejtorin e 313-ës Edurat Strugaj dhe biznesmenin Ervin Kurtulla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TRISHTË/ Ndahet nga jeta nëna e këshilltarit të Metës, prej javësh ishte e infektuar me Covid-19
Aksidentoi për vdekje bashkëfshatarin e tij, Mëhill Gega tenton të vetëvritet në burg »
Article Logic
Execution time: 0.013407945632935
array(1) { ["section"]=> string(132) "mori-5-milion-leke-per-te-shitur-kafe-ne-burg-bashke-me-drejtorin-e-313-es-lirohet-nga-qelia-shefi-logjistikes-florin-ahmetaj-239755" }