Mori pagesën nga klienti i panjohur, por shikoni çfarë i ndodhi shpërndarësit të picave në Tiranë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:45 04-01-2018 Mori pagesën nga klienti i panjohur, por shikoni çfarë i ndodhi shpërndarësit të picave në Tiranë

Një shpërndarës picash ka hasur në një mashtrues mbrëmjen e sotme.

Policia njofton se ka marrë një denoncim nga një shpërndarës picash. Mësohet se punonjësi i picerisë kishte dorëzuar porosinë në destinacion, por në fund ishte surprizuar, kur kishte mësuar se monedha 100 euro ishte false.

Shpërndarësi i picave nuk ka mundur dot ta identifikojë marrësin e porosive dhe për këtë fakt ka depozituar një denoncim në polici.

Më poshtë njoftimi i policisë:

Më datë 03.01.2018, shtetasi A.J, vjeç 32, banues në Tiranë, punonjës në një piceri, ka kallëzuar se, kur ka dërguar porosinë te një person i paidentifikuar, i ka dhënë 100 euro që dyshohet se janë të falsifikuar.

Punohet për identifikimin dhe shoqërimin e autorit.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë. Nenet 143 e 183 të Kodit Penal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00848388671875
array(1) { ["section"]=> string(103) "mori-pagesen-nga-klienti-i-panjohur-por-shikoni-cfare-i-ndodhi-shperndaresit-te-picave-ne-tirane-105456" }