Mori urimin nga ambasada amerikane, ky është posti i rëndësishëm që i besohet ish-ministrit të Brendshëm

Publikuar tek: aktualitet, më 23:26 30-01-2018 Mori urimin nga ambasada amerikane, ky është posti i rëndësishëm që i besohet ish-ministrit të Brendshëm

Dritan Demiraj ishte ministër i Brendshëm në periudhën zgjedhore vitin e shkuar në bazë të marrëveshjes Rama-Basha.

Por vetëm 6 muaj pas largimit nga pozicioni i ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj ka marrë nje tjetër pozicion shumë të rëndësishëm.

Dritan Demiraj është zgjedhur ditën e sotme drejtor ekzekutiv i qëndrës George C. Marshall Albania.

Demiraj u zgjodh unanimisht nga Bordi i Qendrës studimore për të çuar përpara frymën euroatlantike të Shqipërisë, duke gjykuar platformën strategjike dhe 30 botimet e tij në fushën e Sigurisë dhe Mbrojtjes.

George C. Marshall Albania është themeluar në vitin 2006, në formën e një organizate jo fitimprurëse, që ka si qëllim të promovojë strategjinë kombëtare të sigurisë dhe mbrojtjes si dhe të japë kontributin e vet në rritjen e ndërgjegjësimit të publikut e të të rinjve në veçnati rreth çështjeve më të mprehta të sigurisë në vend, në rajon dhe në botë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Xhafaj plas ‘bombën’: Ka grupe kriminale të lidhura me politikën dhe mediat, policia dhe prokuroria kanë dosje
Vrasja e Ariela Muratit, deputetja psikologe: Nuk është krim pasioni, vajza e refuzoi disa herë »
Article Logic
Execution time: 0.011847019195557
array(1) { ["section"]=> string(110) "mori-urimin-nga-ambasada-amerikane-ky-eshte-posti-i-rendesishem-qe-i-besohet-ish-ministrit-te-brendshem-108547" }