Mortal Kombat vjen me një film të ri pas 24 vitesh (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:09 22-02-2021 Mortal Kombat vjen me një film të ri pas 24 vitesh (Video)

Mortal Kombat, video-loja e famshme rikthehet me një film të ri pas rreth 24 vitesh.

Traileri "Red Band" i publikuar në YouTube disa ditë më parë ka ngjallur interes të madh për miliona fansa në mbarë botën.

Pas suksesit të madh të video-lojës në vitin 1992, Hollywood vendosi të realizojë filmin e parë bazuar në një video-lojë, “Mortal Kombat” në 1995, më 1997 u publikua “Mortal Kombat: Annihilation”. E ndonëse realizimi u kritikua si tepër i dobët, të dy filmat u pritën mirë dhe arritën fitime marramendëse, për shkak të shikueshmërisë së lartë.

Këtë herë duket se studiot hollivudiane e kanë marrë seriozisht. Historia dhe efektet speciale të filmit që pritet ta ketë premierën më 16 prill, duken fantastike.

Ndiqni trailerin: 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-bashkëshortja e futbollistit shqiptar ngacmon ndjekësit në rrjete sociale, pozon foto nga plazhi, por...pa reçipeta
»
Article Logic
Execution time: 0.013417959213257
array(1) { ["section"]=> string(63) "mortal-kombat-vjen-me-nje-film-te-ri-pas-24-vitesh-video-239807" }