Mos-hapja e negociatave, Berisha: Pas Ramës edhe Hahn ka një përgjegjësi

Publikuar tek: politike, më 21:20 22-10-2019 Mos-hapja e negociatave, Berisha: Pas Ramës edhe Hahn ka një përgjegjësi FotoArkive: Kryeministri Rama me Komisionerin e BE per Zgjerimin Johannes Hahn

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se pas kryeministrit Rama, komisioneri Johannes Hahn ka përgjegjësi për mos hapjen e negociatave me BE, për Shqipërinë.

I ftuar në emsionin "Tempora", Berisha shtoi se nuk mund të shkruhet një raport për 4 vite radhë pa asnjë kusht.

"Nëse ka njeri përgjegjës mbi tokë për këtë dramë, se kjo është dramë. Më është kujtuar  shumë herë këto ditë shprehja e Dante Aligerit "Nuk ka dhimbje më të madhe të kujtosh kohërat e mira në zi". Të kujtosh etapat që bëmë në procesin e integrimit dhe tani murit me kokë.

Komisioneri Hahn, pas Edi Ramës edhe ai ka një përgjegjësi. Të shkruajë 4 vite radhë raportin pa asnjë kusht, pa asnjë kusht, pa asnjë kusht...", tha ish-kryeministri Sali Berisha.

saliberishaok.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073161125183105
array(1) { ["section"]=> string(77) "mos-hapja-e-negociatave-berisha-pas-rames-edhe-hahn-ka-nje-pergjegjesi-183109" }