Mos harroni çadrën, ja zonat ku do të ketë reshje shiu sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:11 26-01-2020 Mos harroni çadrën, ja zonat ku do të ketë reshje shiu sot

Ditën e sotme priten reshje mesatare në qarkun e Shkodrës dhe të dobëta në qarqet e tjera.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në qarkun e Shkodrës reshjet do të arrijnë lokalisht deri intensive, ndërsa në qarqet Kukës, Lezhë, Vlorë dhe Gjirokastër deri lokalisht mesatare. Në qarkun e Shkodrës dhe Lezhës reshjet do të shoqërohen me shtrëngata. Në verilindje reshjet priten të jenë në formë bore.

TEMPERATURAT
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 9 / 15 °C
në vendet e ulëta: 8 / 14 °C
në vendet malore: 2 / 9 °C

ERA
Pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, në bregdet deri e fortë.

82858118_1579053828915124_321140086315941888_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023301839828491
array(1) { ["section"]=> string(64) "mos-harroni-cadren-ja-zonat-ku-do-te-kete-reshje-shiu-sot-193157" }