“Mos ik” nisma më e re e Klubit të Patriotëve të Rinj

Publikuar tek: aktualitet, më 13:07 01-05-2015 “Mos ik” nisma më e re e Klubit të Patriotëve të Rinj

Anëtarët e Klubit të Patriotëve të Rinj kanë organizuar një aktivitet sensibilizues për t’u thënë “Mos ik” shqiptarëve. Të rinjtë zgjodhën biçikletat për të pedaluar në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe në sheshin “Nënë Tereza” duke u bërë thirrje mbarë shqiptarëve që të mos braktisin atdheun, por të qëndrojnë dhe të punojnë të gjithë së bashku për ndërtimin e një të ardhmeje të sigurtë.

Pjesë e fushatës sensibilizuese “Mos ik” u bë edhe kreu i “Klubit të Patriotëve të Rinj”, Albano Idrizi i cili u shpreh se vetëm të gjithë bashkë dhe duke punuar çdo ditë mund të ndërtohet një Shqipëri më e mirë.

“Vendi ynë ndërtohet duke qenë të gjithë bashkë dhe duke punuar përditë e më tepër për një Shqipëri më të mirë, më demokratike, më solidare. Vendi ynë ka një të kaluar të lavdishme sepse të parët nuk u larguan prej tij megjithë vështirësitë e shumta që hasën. Ky është shembulli ynë, ta duam Shqipërinë tonë. Ti duam Shqiptarët të Bashkuar”, shprehet Idrizi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbërrin nga Belgjika dosja me 2500 faqe për Mark Frrokun, dyshohet për vrasje në 99-ën
Aksidentohet kreu i PS Berat, u përplas me bllokun e betonit »
Article Logic
Execution time: 0.012552976608276
array(1) { ["section"]=> string(57) "mos-ik-nisma-me-e-re-e-klubit-te-patrioteve-te-rinj-10157" }