‘Mos kini frikë t’i kërkoni Zotit falje’, Rama nis mëngjesin me këshilla ndaj shqiptarëve

Publikuar tek: aktualitet, më 09:08 27-02-2020 ‘Mos kini frikë t’i kërkoni Zotit falje’, Rama nis mëngjesin me këshilla ndaj shqiptarëve

Prej disa muajsh kryeministri Edi Rama e ka kthyer në një ritual publikimin e ‘Fjalëve të Shenjta” në ‘Facebook’.

Mëngjesin e sotëm, ai ka cituar Papa Françeskun duke iu drejtuar të gjithë shqiptarëve, që mos të kenë frikë, t’i kërkojnë Zotit falje.

‘Mos kini frikë t’i kërkoni Zotit falje; Ai nuk lodhet kurrë duke falur’, shkruan Rama.

Kujtojmë që ditën e djeshme, kryeministri ishte në Rusi, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së. Ai takoi Ministrin e Jashtëm rus Sergej Lavrov dhe folën për paqe në zonat e konfliktit mes Rusisë dhe Ukrainës, por nuk u la pa diskutuar edhe çështja e Kosovës dhe Serbisë.

87547826_10157473423536523_4841924105471000576_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072691440582275
array(1) { ["section"]=> string(93) "mos-kini-frike-t-i-kerkoni-zotit-falje-rama-nis-mengjesin-me-keshilla-ndaj-shqiptareve-196601" }