‘Mos po kopjoni pak planin e Bashës’, Rama i kthen përgjigjen epike gazetares: Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha, premtimet e tij janë si tramvaj i Tiranës

Publikuar tek: aktualitet, më 14:24 29-09-2020 ‘Mos po kopjoni pak planin e Bashës’, Rama i kthen përgjigjen epike gazetares: Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha, premtimet e tij janë si tramvaj i Tiranës FotoMontazh: Gazetarja Karapanço - Rama

“Për rritjen e pagave të mjekëve dhe infermierëve, mos po kopjoni pak planin e zotit Basha?” Kështu iu drejtua gazetarja Marsela Karapanço Ramës, gjatë konferencës për mediat, ndërsa përgjigja e kryeministrit ishte epike.

“Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha. Ka një ndryshim të madh mes kujt e thotë dhe kujt e bën nëse e marim të mirëqenë që është i njëjti premtim”, tha Rama, ndërsa planin e opozitës e krahasoi me premtimin e Bashës kur ishte kryebashkiak i Tiranës.

“Programi i tyre është nga ato asfaltet elektorale që hidheshin në kohën e Saliut dhe iu dilte boja me shiun e parë pas fushatës. Ato janë si tramvaj i Tiranës. Në çdo sektor ka një tramvaj. Po të shkoni te SHQUPI të pyesni, do ju tregojnë një tramvaj...”, përmbylli kryeministri Rama.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013442993164062
array(1) { ["section"]=> string(158) "mos-po-kopjoni-pak-planin-e-bashes-rama-i-kthen-pergjigjen-epike-gazetares-vdeksha-une-per-ty-dhe-zotin-basha-premtimet-e-tij-jane-si-tramvaj-i-tiranes-222093" }