Moscertifikimi i listës së deputetëve, Vetëvendosje ankohet në Panel Zgjedhor për KQZ-në: Hodhën poshtë rekomandimet në mënyrë arbitrare

Publikuar tek: rajon, më 22:52 23-01-2021 Moscertifikimi i listës së deputetëve, Vetëvendosje ankohet në Panel Zgjedhor për KQZ-në: Hodhën poshtë rekomandimet në mënyrë arbitrare

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar një ankesë pranë Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa kundër vendimit të djeshëm të KQZ-së për moscertifkimin e listës së deputetëve për zgjedhjet e 14 shkurit.

141660345_10157398934802000_793661848234967048_o.jpg

Pavarësisht rekomandimit të qartë nga Zyra për Certifkimin dhe Regjistrimin e Subjekteve Politike për të certifikuar listat e deputetëve, vetëvendosje thotë se KQZ në krye me Valdete Dakën në mënyrë arbitrare dhe antiinstitucionale hodhi poshtë këtë rekomandim me qëllimin e vetëm që ta pamundësojë certifikimin e listës së Lëvizjes VETËVENDOSJE!.

Kryesia e VV shprehet e bindur se lista e dorëzuar nga Lëvizja VETËVENDOSJE! me 16 janar 2021 do të certifikohet e plotë me bartësin e saj, kryetarin Albin Kurti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ramush Haradinaj i del në krah Albin Kurtit: Jam kundër që t’i mohohet çdokujt e drejta për kandidim
Kryeministri italian merr vendimin befasues: Do të hapim proces gjyqësor kundër Pfizer dhe AstraZeneca »
Article Logic
Execution time: 0.012041807174683
array(1) { ["section"]=> string(141) "moscertifikimi-i-listes-se-deputeteve-vetevendosje-ankohet-ne-panel-zgjedhor-per-kqz-ne-hodhen-poshte-rekomandimet-ne-menyre-arbitrare-236148" }