Mosfunksionimi i Gjykatës së Lartë, Strasburgu pranon padinë e të burgosurit në Krujë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:53 16-09-2019 Mosfunksionimi i Gjykatës së Lartë, Strasburgu pranon padinë e të burgosurit në Krujë

Gjykata e Strasburgut ka pranuar të shqyrtojë padinë e një shtetasi shqiptar për shkak të mosfunksionimit të Gjykatës së Lartë.

Mësohet se shtetasi Eduart Kola i ka dërguar padinë Gjykatës së Straburgut më datën 27 mars 2019.

Më herët Kola është dënuar me burg të përjetshëm dhe aktualisht mbahet në burgun e Krujës.

Pas shqyrtimit të rastit dhe pranimit të çështjes, Strasburgu i ka adresuar disa pyetje Shqipërisë.

Gjykata i kërkon qeverisë shqiptare të të japë një datë të mundshme për shqyrtimin e rastit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029402017593384
array(1) { ["section"]=> string(91) "mosfunksionimi-i-gjykates-se-larte-strasburgu-pranon-padine-e-te-burgosurit-ne-kruje-178704" }