Mospagimi i qirasë prej Covid-19/ Vjen reagimi i parë nga PD: Rama kërkon me dhunë faturat për dritat dhe ujin

Publikuar tek: politike, më 16:12 02-04-2020 Mospagimi i qirasë prej Covid-19/ Vjen reagimi i parë nga PD: Rama kërkon me dhunë faturat për dritat dhe ujin

Pas vendimit të qeverisë për mospagimin e qirasë nga ana e bizneseve të vogla dhe familjarëve të regjistruar në punë, që kanë ndaluar punën për shkak të Covid-19, ka ardhur reagimi i parë nga Partia Demokratike.

Përmes një postimi në “Twitter”, shefi i kabinetit në PD, Dorian Telitit ka deklaruar se kryeministri Edi Rama nuk kërkon qira, por pagesën e dritave dhe ujit.

Kujtojmë që Rama u shpreh se deri në përfundim të kësaj situate, qeradhënësit do të ndalohen t'u kërkojnë pagesën mujore këtyre subjekteve, në të kundërt do të penalizohen me gjobë sa pesëfishi i vlerës së qerasë përkatëse.

Postimi i plotë:

Qera mos paguani ama drita dhe uje po. Cfare shteti eshte ky?

Kur vjen puna te faturat Rama thote me dhune do ti paguani se me duhen leket...ama qirate mos i paguani!

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/nuk-do-paguhen-qirate-rama-specifikon-kategorite-e-privateve-qe-perfitojne-kush-i-kerkon-me-zor-do-gjobitet-me-5-fishin-e-vleres-denonconi-te-tatimet-201053

 

Screenshot_13.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097401142120361
array(1) { ["section"]=> string(115) "mospagimi-i-qirase-prej-covid-19-vjen-reagimi-i-pare-nga-pd-rama-kerkon-me-dhune-faturat-per-dritat-dhe-ujin-201085" }