Mosparaqitja e kreut të PD në Prokurori, Bardhi akuza të rënda: Kamikazaja Imeraj presion prokurorëve të arrestojnë Bashën me forcë

Publikuar tek: politike, më 12:52 17-06-2019 Mosparaqitja e kreut të PD në Prokurori, Bardhi akuza të rënda: Kamikazaja Imeraj presion prokurorëve të arrestojnë Bashën me forcë Gazment Bardhi - Elisabeta Imeraj

Partia Demokratike ka ngritur akuza të rënda ndaj prokurores së Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imerajt, për mosparaqitjen e kreut të PD-së Lulzim Basha në Prokurori.

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi pretendon se Imeraj, të cilën e quajnë edhe ‘kamikaze’, po ushtron presion ndaj prokurorëve të cështjes për shoqërimin me forcë dhe arrestimin e kryetarit të opozitës me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

Partia Demokratike paralajmëron prokuroren Imeraj dhe shefin e saj Edi Rama se ky skenar kriminal do të dështojë dhe ata do të jenë përgjegjës direkt për këtë veprim kriminal të paprecedentë të shkeljes së ligjit dhe provokimit ndaj opozitës', tha ndër të tjera Bardhi.

Reagimi i plotë i PD-së:

Me urdhër direkt të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj në dhunim flagrant të ligjit po ushtron presion të paligjshëm ndaj prokurorëve të cështjes për shoqërimin me forcë dhe arrestimin e kryetarit të opozitës, ndonëse kryetari i opozitës ka konfirmuar vullnetin për tu paraqitur në prokurori sapo kjo e fundit të zbatojë ligjin për thirrjen e tij.

Ky presion kriminal përmes urdhrave të paligjshëm të prokurores së kapur Elisabeta Imeraj po ushtrohet me urdhër direkt të Edi Ramës me qëllim për të larguar vëmendjen nga përgjimet e reja që ka paralajmëruar se do të publikojë sot gazeta gjermane BILD.

Partia Demokratike paralajmëron prokuroren Imeraj dhe shefin e saj Edi Rama se ky skenar kriminal do të dështojë dhe ata do të jenë përgjegjës direkt për këtë veprim kriminal të paprecedentë të shkeljes së ligjit dhe provokimit ndaj opozitës.

Kamikazaja Imeraj nuk do ta shpëtojë dot Edi ramën. Asgjë nuk e shpëton dot Edi Ramën. As drejtësia e kapur prej tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047112941741943
array(1) { ["section"]=> string(136) "mosparaqitja-e-kreut-te-pd-ne-prokurori-bardhi-akuza-te-renda-kamikazaja-imeraj-presion-prokuroreve-te-arrestojne-bashen-me-force-168540" }