Moti i keq, 7 të vdekur në Europë

Publikuar tek: bota, më 08:03 08-01-2019 Moti i keq, 7 të vdekur në Europë

Së paku shtatë vetë vdiqën në Alpe gjatë fundjavës me borë, ndërsa skiatorët vazhdojnë të përballen me rrezik të lartë ortekësh në Austri, Gjermani dhe Itali.

 

Dy ortekë të ndarë vranë dy skiatorë gjermanë në malet Vorarlberg të Austrisë. Skiatori i tretë vdiq në qarkun Pongau, pranë Salcburgut.

Në Bavari, një skiator vdiq nga rënia e një druri pranë qytetit Bad Tëlc, ndërsa një ortek vrau një grua në malet Tajsenberg.

Dy alpinistë, ndërkaq, vdiqën në Alpet italiane, shkruan Rel, transmeton Newsbomb.al.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet për disa njerëz të zhdukur gjetkë në Alpe.

Niveli i dytë i paralajmërimit për ortekë është në fuqi në gjithë Tirolin austriak dhe në shumicën e Alpeve bavareze.

Skiatorët janë paralajmëruar që të shmangin skijimin jashtë pistave dhe shumë rrugë malore janë mbyllur për shkak të rrezikut nga ortekët.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010810852050781
array(1) { ["section"]=> string(39) "moti-i-keq-7-te-vdekur-ne-europe-147895" }