Moti i keq, ARRSH ngre alarmin për 3 qarqe: Të kenë kujdes shoferët

Publikuar tek: aktualitet, më 14:39 09-01-2019 Moti i keq, ARRSH ngre alarmin për 3 qarqe: Të kenë kujdes shoferët

Autoriteti Rrugor Shqiptar u bën apel të gjithë drejtuesve të mjeteve të kenë kujdes për shkak të motit të keq.

ARRSH bën me dije se nga raportimet e marra nga Emergjencat Civile dhe Shërbimi i meterologjisë parashikohet se reshjet e deborës janë në rritje në zonat malore, kryesisht në Dibër, Kukës, Korçë dhe Ersekë.

Drejtuesit e mjeteve të vendosin zinxhir në segmentet rrugore, për të cilat ju kemi lajmëruar, të respektojnë sinjalistikën, të ulin shpejtësinë dhe të ndjekin udhëzimet e Patrullës Rrugore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Taksa, taksa, taksa', Rama nga mobileria: Askund në rajon s'është kaq e ulët
Bora vështirëson qarkullimin e mjeteve në vend, ja akset më problematrike »
Article Logic
Execution time: 0.013145923614502
array(1) { ["section"]=> string(72) "moti-i-keq-arrsh-ngre-alarmin-per-3-qarqe-te-kene-kujdes-shoferet-148100" }