Moti i keq i merr jetën 70 personave, 300 banesa të shkatërruara

Publikuar tek: bota, më 14:04 14-01-2020 Moti i keq i merr jetën 70 personave, 300 banesa të shkatërruara

Moti i keq në Afganistan dhe Pakistan i ka marrë jetën 70 personave.

Në zonën e Kashmirit në Pakistan kanë humbur jetën 55 persona, ndërsa 15 të tjerë janë gjetur të vdekur në Afganistan.

Këto janë viktimat e 24 orëve të fundit pasi bilanci është 126 viktima që nga e diela.

Gjithashtu raportohet edhe për 300 banesa të shkatërruara dhe kufizim qarkullimi me temperaturat që kanë arritur deri në -15 gradë celcius.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03383207321167
array(1) { ["section"]=> string(70) "moti-i-keq-i-merr-jeten-70-personave-300-banesa-te-shkaterruara-192029" }