Moti i keq ndërpret energjinë elektrike, OSHEE nis punën: Pengesë mbetet… (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:06 28-02-2018 Moti i keq ndërpret energjinë elektrike, OSHEE nis punën: Pengesë mbetet… (FOTO)

Përkeqësimi i motit dhe reshjet e shumta të dëborës, kanë sjellë si pasojë ndërprerjen e energjisë në shumë zona të vendit.

Elektricistët e OSHEE kanë nisur punën në terren në zonat e Librazhdit, Qafë Thanë, Bulqizë, Burrel, Surrel, Mullet etj.

Sipas OSHEE, ka një përmirësim të situatës së furnzimit me energji elektrike në masën 70 %.

Sakaq, problem i vetëm mbetet terreni i vështirë, por janë marrë masat me staf përforcues dhe bazë materiale të mjaftueshme.

28534072_10212212722575289_337574019_n.jpg

28510924_10212212722655291_1350467084_n.jpg

28584061_10212212723655316_642862041_o.jpg

28536015_10212212724215330_313602443_n.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012480974197388
array(1) { ["section"]=> string(82) "moti-i-keq-nderpret-energjine-elektrike-oshee-nis-punen-pengese-mbetet-foto-111809" }