Moti i keq në Gjermani, përmbyten disa qytete, 3 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 18:41 30-05-2016 Moti i keq në Gjermani, përmbyten disa qytete, 3 të vdekur

Në Gmünd në jug të Gjermanisë, prej motit me reshje të dendura masa gjigante uji vërshuan nëpër qytet. Nje punonjës i zjarrfikësit gjeti vdekjen prej vërshimeve. Ai humbi jetën në përpjekje për të shpëtuar një person që rrezikohej të mbytej.

Shumë lumenj kanë dalë nga shtrati si pasojë e reshjeve të dendura. Në disa zona gjatë natës ka pasur reshje të dendura si asnjëherë gjatë këtyre javëve të fundit, raporton DW.

Dëme të mëdha janë shkaktuar në Baden-Vyrtemberg dhe në Bavari. Gjithsej kanë gjetur vdekjen tre vetë. Rreziku ende nuk është tejkaluar, sepse ka paralajmërime për vazhdimin e motit të keq.

019292362_30300.jpg

019292464_40100.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013350009918213
array(1) { ["section"]=> string(62) "moti-i-keq-ne-gjermani-permbyten-disa-qytete-3-te-vdekur-41918" }