Moti i keq në Indi, 26 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 06:41 09-06-2019 Moti i keq në Indi, 26 të vdekur

Të paktën 26 numri persona kanë humbur jetën si pasojë e rërës, shirave, breshërit dhe rrufeve në rajonin Uttar Pradesh të Indisë.

Ndërkaq, sipas zyrtarëve 57 persona të tjerë janë plagosur në pjesë të ndryshme të rajonit Uttar Pradesh. Shumica e vdekjeve janë shkaktuar nga shembja e shtëpive dhe pemëve që janë rrëzuar nga stuhia e fortë e erës.

Policia tha se plagosja e personave ka ndodhur pasi ata ishin kanë qenë në gjumë kur muret e banesave u shembën.

Kryeministri i rajonit Uttar Pradesh, Yogi Adityanath njoftoi autoritetet që të ndërmarrin të gjitha masat e nevojshme për t’ju ofruar ndihmë personave të prekur nga moti i keq.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01274299621582
array(1) { ["section"]=> string(38) "moti-i-keq-ne-indi-26-te-vdekur-167497" }