Moti i keq në Itali, stuhia ‘pushton’ qytetin, 3 të vdekur dhe disa të zhdukur (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 17:01 28-11-2020 Moti i keq në Itali, stuhia ‘pushton’ qytetin, 3 të vdekur dhe disa të zhdukur (VIDEO)

Komuna e Bitti është goditur nga një ciklon që ka sjellë reshje të dendura shiu dhe për pasojë edhe përmbytjen e rrugëve dhe makinave.

Për shkak të motit të keq tre persona kanë humbur jetën, ndërsa disa të tjerë janë zhdukur.

Mediat italiane raportojnë se një stuhi e fortë ka goditur Bittin, duke shkaktuar dëme të mëdha ekonomike, nga përmbytjet në biznese dhe banesa.

Gjithashtu në Galtelli situata është e vështirë, pasi të gjitha banorët që jetojnë në ndërtesa në pjesën e poshtme të pallatit janë evakuuar.

Në pamjet më poshtë shihet seisi uji dhe balta ka ‘pushtuar’ qytetin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vidhet banka në Greqi, grabitësit marrin bizhuteritë e grave të miliarderëve
Shkatërrohet banda kriminale në Greqi, arrestohet 14 persona (DROGA VINTE NGA SHQIPËRIA) »
Article Logic
Execution time: 0.010540008544922
array(1) { ["section"]=> string(87) "moti-i-keq-ne-itali-stuhia-pushton-qytetin-3-te-vdekur-dhe-disa-te-zhdukur-video-229455" }