Moti i keq në Skoci/ Mbyten në det 2 vajza

Publikuar tek: bota, më 11:31 19-04-2019 Moti i keq në Skoci/ Mbyten në det 2 vajza

Moti i keq në Britaninë e madhe ka shkaktuar 2 viktima.

 

Viktimat janë dy vajza të reja të cilat humbën jetën në plazhin e Aberdeen në Skoci. Sipas BBC, skuadra e shpëtimit i gjeti të mbytyra pas një telefonate nga dikush që kishte parë dy persona në det.

Moti është shumë i keq në Skoci dhe mesa duket dy vajzat ishin notare ose bënin serf. Ato u transportuan direkt në spitalin e Aberdeen por edhe pas përpjekjeve të stafit mjekësor, ato nuk ia dolën të mbijetojnë. Sipas autoriteteve vendase vajzat nuk kishin shenja dhune dhe nuk ka dyshime për vrasje.

Rojet bregdetare i kanë bërë thirje qytetarëve që të mos provojnë notin këto ditë pasi ajri është shumë i fortë dhe dallgët shumë të mëdhaja.

57504396_2284871374913187_2252803349973827584_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01149582862854
array(1) { ["section"]=> string(48) "moti-i-keq-ne-skoci-mbyten-ne-det-2-vajza-161031" }