Moti i keq në vend, probleme të mëdha në qarkullim

Publikuar tek: aktualitet, më 08:51 22-03-2018 Moti i keq në vend, probleme të mëdha në qarkullim Foto ilustruese

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka sjellë erëra të forta e reshje dëbore në Kukës e Dibër.

Bëhet me dije se në Dibër trashësia e borës arrin deri në 15 cm. Raportohen probleme në qarkullimin e automjeteve në Selishtë, Sllovë, Kalaja e Dodës, Trebishtë dhe Lurë. Sinoptikantët paralajmëruan një përkeqësim të motit ditën e sotme në shumë territore të Shqipërisë. Ata parashikuan se në Tropojë, Has, Pukë, Mirditë, Kukës e Dibër, reshjet e borës mund të shkojnë nga 0.4 deri në 1 metër dhe do të shoqërohen me stuhi të fuqishme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkodra nën pushtetin e ujit, shihni ç'bëjnë qytetarët për të kaluar rrugët (VIDEO)
'Doktor Arditi iku, doktoreshë Irma mos ik! Të lutem bëje për një qytet të tërë', gazetari jep alarmin për mjekët e qytetit »
Article Logic
Execution time: 0.013583898544312
array(1) { ["section"]=> string(56) "moti-i-keq-ne-vend-probleme-te-medha-ne-qarkullim-114094" }