Moti i keq, OSHEE ndërhyn për lehtësimin e rrjetit në Tiranë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:44 07-01-2019 Moti i keq, OSHEE ndërhyn për lehtësimin e rrjetit në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, bën me dije se po punojnë për rritjen e sigurisë në furnizimin me energji elektrike në Tiranë.

Sipas OSHEE, ndërhyrja në fidera dhe masat e ndërmarra pritet të lehtësojnë ngarkesën në rrjet përgjatë këtyre ditëve me temperatura të ulëta.

“Drejtoria Rajonale Tirane, Njesia 1, janë duke punuar aktualisht për rritjen e sigurisë ne furnizimin me energji elektrike, duke ndërhyrë ne dy fidra pranë Unazës se Re, Astiri, etj. Këto masa pritet te lehtësojnë ngarkesën ne rrjet përgjatë ditëve me temperatura te ulëta”- bën me dije OSHEE.

49601749_2419281231629229_4092708661737029632_n.jpg

49844893_2419281238295895_6435031439535767552_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027989864349365
array(1) { ["section"]=> string(66) "moti-i-keq-oshee-nderhyn-per-lehtesimin-e-rrjetit-ne-tirane-147816" }