Moti i keq 'paralizon' qakullimin, zjarrfikësit dërgojnë të sëmurin në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 14:41 12-01-2019 Moti i keq 'paralizon' qakullimin, zjarrfikësit dërgojnë të sëmurin në spital

Moti i keq  ka paralizuar qarkullimin në pjesë të ndryshme të vendit, duke bllokuar edhe transportimin e qytetarëve pranë spitaleve për emergjenca të ndryshme shëndetësore.

Një rast i tillë vjen nga qyteti i Gjirokastrës, ku forcat e zjarrfikëses kanë shoqëruar pak minuta më parë një të moshuar, banor i lagjes Dunavat, për në spitalin e Gjirokastrës pasi autoambulanca e kishte të pamundur kalimin.

Kujtojmë që ditët e fundit reshjet e borës kanë qenë intensive dhe temperaturat e ulëta e kanë përkeqësuar akoma më shumë situatën.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Unaza/ Basha i prerë: Të anulohet tenderi, qesharake kërkesa për vinça 400 ton
Punimet e ARSSH në autostradën Tiiranë- Durrës, OSHEE jep njoftimin e rëndësishëm për bizneset »
Article Logic
Execution time: 0.013513088226318
array(1) { ["section"]=> string(81) "moti-i-keq-paralizon-qakullimin-zjarrfikesit-dergojne-te-semurin-ne-spital-148506" }