Moti i keq, pezullohet aktiviteti i anijeve të peshkimit në portin e Durrësit

Publikuar tek: aktualitet, më 10:14 09-01-2019 Moti i keq, pezullohet aktiviteti i anijeve të peshkimit në portin e Durrësit

Si pasojë e motit të keq që ka përfshirë vendin, ka sjellë probleme dhe në Portin e Durrësit.

 

Kapiteneria e Durrësit bën me dije se forca e detit aktualisht është 5 ballë në Gjirin e Durrësit dhe 7 ballë në det të hapur. Për pasojë, e gjithë flota e peshkimit nuk është lejuar të dalë për aktivitetin e përditshëm, për të shmangur kështu avari të mundshme detare.

Ndërkaq, mësohet se tragetet kanë ardhur në orar, po ashtu edhe janë nisur pa probleme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pogradeci zgjohet i bardhë, më i bukur se asnjëherë (FOTOT)
Rama 'luftë' me studentët deri në 3 të mëngjesit: Më mësynë whatsapp-in »
Article Logic
Execution time: 0.011932134628296
array(1) { ["section"]=> string(83) "moti-i-keq-pezullohet-aktiviteti-i-anijeve-te-peshkimit-ne-portin-e-durresit-148060" }