Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:28 30-01-2015 Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë

Moti i keq është bërë shkak për ndalimin e lundrimit në qytetin bregdetar të Vlorës.

Erërat dhe dallgët e forta janë bërë shqetësuese për kapitenerinë e lundrimit të cilët e kanë patur të pamundur të lundrojnë.

Dallgët po bëhen gjithnjë e më të rrezikshme, ndërkohë që raportohet se ato janë 4 ballë në gji dhe 6 ballë në det të hapur.

Pezullimii lundrimit do të vazhdojë deri në një përmirësim të mundshëm të motit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmet, përmbytet Ura e Grykës
Përmbyset mjeti i ushtrisë, po shpëtonte të përmbyturit »
Article Logic
Execution time: 0.012501001358032
array(1) { ["section"]=> string(44) "moti-i-keq-pezullohet-lundrimi-ne-vlore-1953" }