Moti i keq 'pushton' jugun, bora vështirëson qarkullimin

Publikuar tek: aktualitet, më 19:08 04-01-2019 Moti i keq 'pushton' jugun, bora vështirëson qarkullimin

Mot i keq ka pushtuar jo vetëm veriun, pasi jugu është përfshirë ditën e sotme nga moti i ftohtë me borë.

Në Tepelenë trashësia e borës ka arritur deri në 30 centimetra, ndërsa në Kurvelesh dhe Memaliaj rruga është e kalueshme vetëm me zinxhirë.

Gjendja e qarkullimit është përmirësuar në njësinë Buzë, në Zagorie të Libohovës dhe në Frashër të Përmetit, pavarësisht se automjetet duhet të kalojnë me zinxhirë.

Ndërsa në Gjirokastër nga reshjet e borës është bllokuar aksi Taroninë- Fushëbardhë si dhe segmenti Rehovë-Golem.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vorbulla polare: Parashikimi i motit sipas satelitëve deri në fund të janarit, pritet vetëm të përkeqësohet (Foto-Video)
Shpërthen në flakë restoranti i famshëm i VIP-ave (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011618852615356
array(1) { ["section"]=> string(60) "moti-i-keq-pushton-jugun-bora-veshtireson-qarkullimin-147530" }