Moti për sot, mësoni ç'parashikojnë sinoptikanët

Publikuar tek: aktualitet, më 06:22 22-10-2019 Moti për sot, mësoni ç'parashikojnë sinoptikanët Foto ilustruese

Vendi vijon të karakterizohet nga mot i kthjellët dhe temperatura të larta.

Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ditën e sotme nuk priten reshje në të gjithë qarqet, siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark.

Temperaturat

Të martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 24 °C

në vendet e ulëta: 13 / 27 °C

në vendet malore: 9 / 23 °C

Era

Të martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_74841940_1477626435724531_2685401295069642752_o1571693803.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037137031555176
array(1) { ["section"]=> string(54) "moti-per-sot-mesoni-c-parashikojne-sinoptikanet-182990" }