MOTI/ Rritje temperaturash dhe diell përvëlues, vendi 'pushtohet' nga i nxehti afrikan

Publikuar tek: aktualitet, më 06:58 02-07-2020 MOTI/ Rritje temperaturash dhe diell përvëlues, vendi 'pushtohet' nga i nxehti afrikan Ilustruese

Ditën e sotme do të kemi një rritje temperaturash në të gjithë territorin, me vendin tonë që do të "pushtohet" nga i nxehti afrikan.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale do të regjistrohen në vendet e ulëta 36°C, ndërsa ato minimale në vendet malore 18°C.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 33°C

në vendet e ulëta: 19 / 36°C

në vendet malore: 18 / 31°C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

106414437_1726607660826406_7485677361439262392_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092699527740479
array(1) { ["section"]=> string(89) "moti-rritje-temperaturash-dhe-diell-pervelues-vendi-pushtohet-nga-i-nxehti-afrikan-212502" }