Moti surprizon sërish, mësoni si do të jenë nesër tempteraturat

Publikuar tek: aktualitet, më 16:40 15-01-2019 Moti surprizon sërish, mësoni si do të jenë nesër tempteraturat

Rrymat e ftohta ajrore po ndikojnë në vend duke sjellë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare 

Shërbimi Meteorologjik parashikon se orët në vazhdim moti parashikohet i kthjellët gjatë mbrëmjes së sotme dhe ditës së nesërme.

Mesdita e së Mërkurës priret të ketë dhe kalime vranësirash të pakta e mesatare në Verilindje.

Temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme mbrëmjen e sotme dhe mëngjesin e ditës së Mërkurë.

Bora e akumuluar dhe ngricat e forta do të vazhdojnë të mbeten prezente edhe për ditën e nesërme.

Më konkretisht:

në zonat malore -12° deri -1°C

në zonat e ulëta -5° deri 9°C

në zonat bregdetare -2° deri 12°C

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përshkallëzohet lufta kundër basteve sportive, goditet një tjetër rast
Pas Tiranës dhe Durrësit, studentët e Elbasanit ngujohen brenda universitetit »
Article Logic
Execution time: 0.01146411895752
array(1) { ["section"]=> string(69) "moti-surprizon-serish-mesoni-si-do-te-jene-neser-tempteraturat-148916" }