Motra e Elvana Gjatës, bën gjestin human për të prekurit nga tërmeti

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 07:48 18-01-2020 Motra e Elvana Gjatës, bën gjestin human për të prekurit nga tërmeti

Migena Gjata është një emër jo i panjohur për publikun shqiptar dhe jo vetëm.

Ajo njihet si motra e këngëtares Elvana Gjata dhe nga një soprano shqiptare me famë në Gjermani.

Së fundmi, Migena ka vendosur t’u vijë në ndihmë të prekurve nga tërmeti, duke organizuar një koncert bamirësie.

Përmes një statusi në Instagram, Gjata shprehet se është koha që t’u vijmë në ndihmë njerëzve që humbën njerëzit e dashur dhe shtëpitë e tyre.

Koncerti do të mbahet në Dusseldorf më 2 shkurt dhe paratë e mbledhura do të shkojnë në ndihmë të të prekurve nga tragjedia e 26 nëntorit.

 

Screenshot_1.png

0b7b8554bd01911b22b56c0ecfe6515d.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007066011428833
array(1) { ["section"]=> string(74) "motra-e-elvana-gjates-ben-gjestin-human-per-te-prekurit-nga-termeti-192413" }