Motra e kryeministrit britanik shfaqet në show televiziv: Është e dhimbshme, jam nën urdhëra mos të dal në TV

Publikuar tek: bota, më 11:27 19-10-2019 Motra e kryeministrit britanik shfaqet në show televiziv: Është e dhimbshme, jam nën urdhëra mos të dal në TV Rachel Johnson

Rachel Johnson pranon se të qenurit motra e kryeministrit do të thotë “një botë plot dhimbje”, gjatë një daljeje të saj publike në BBC.

Një mbrojtëse e zjarrtë e të qëndruarit në BE, dhe që ka qenë kritike për vendimin e Britanisë së Madhe për daljen nga BE, kundërshtoi që në fillim që të prezantohej si motra e Boris Johnson.

“Më pëlqen mënyra si më prezantoni si motra e Boris Johnson, nëse kjo me të vërtetë është aktualisht dita ime e punës”, bënte shaka ajo me panelistët duke pranuar se kjo detyrë I shkaktonte dhimbje.

Gazetarët i thanë nëse e kundërshtonte të vëllain. Ajo thotë: ‘’Jo, jam nën urdhërat të mos dal në programe televizove, të mos them asgjë rreth kryeministrit”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090110301971436
array(1) { ["section"]=> string(114) "motra-e-kryeministrit-britanik-shfaqet-ne-show-televiziv-eshte-e-dhimbshme-jam-nen-urdhera-mos-te-dal-ne-tv-182676" }